Jan Erik Eriksson

Jan Erik Eriksson

Politiska uppdrag

  • Övriga uppdrag

  • Ledamot i Ålands lagting
    1968-11-01 – 1968-02-19
  • Ledamot i Ålands lagting
    1964-01-01 – 1967-10-31
  • Ledamot i Ålands lagting
    1961-01-01 – 1963-12-31
  • Ledamot i Ålands lagting
    1958-01-01 – 1960-12-31
  • Ledamot i Ålands lagting
    1955-01-01 – 1957-12-31
  • Ledamot i Ålands lagting
    1952-01-01 – 1954-12-31
  • Ledamot i Ålands lagting
    1949-01-01 – 1951-12-31
  • Ledamot i Ålands lagting
    1946-01-01 – 1948-12-31

Sagt och gjort under aktuell mandatperiod

Här nedan sammanställs det ledamoten har åstadkommit i plenisalen under den pågående mandatperioden. Diagrammen visar närvaro i plenisalen och vilka teman personen engagerat sig i. Därutöver visas omröstningar i sakfrågor och vilka anförande som har hållits, såväl för sin egen räkning som för lagtingsgruppens.

Senast publicerade anföranden

Ingenting just nu.