Karin Andersson

Karin Andersson

Politiska uppdrag

  • Övriga uppdrag

  • Medlem i Lagutskottet
    1989-11-01 – 1991-10-31
  • Ersättare i Justeringsman
    1989-11-01 – 1991-10-31
  • Ersättare i Kulturutskottet
    1989-11-01 – 1991-10-31
  • Ersättare i Finansutskottet
    1988-11-01 – 1989-10-31
  • Ersättare i Kulturutskottet
    1987-11-01 – 1988-10-31
  • Ersättare i Lag- och ekonomiutskottet
    1987-11-01 – 1988-10-31
  • Medlem i Stora utskottet
    1987-11-01 – 1989-10-31
  • Ledamot i Ålands lagting
    1987-11-01 – 1991-10-31

Sagt och gjort under aktuell mandatperiod

Här nedan sammanställs det ledamoten har åstadkommit i plenisalen under den pågående mandatperioden. Diagrammen visar närvaro i plenisalen och vilka teman personen engagerat sig i. Därutöver visas omröstningar i sakfrågor och vilka anförande som har hållits, såväl för sin egen räkning som för lagtingsgruppens.

Senast publicerade anföranden

Ingenting just nu.