Robert Mansén

Robert Mansén

Politiska uppdrag

  • Mandatperioden 2019-2023

  • Medlem i Lag- och kulturutskottet
    2020-01-28 –
  • Vice ordförande i Lag- och kulturutskottet
    2019-11-06 – 2020-01-27
  • Ledamot i Ålands lagting
    2019-11-04 –

Sagt och gjort under aktuell mandatperiod

Här nedan sammanställs det ledamoten har åstadkommit i plenisalen under den pågående mandatperioden. Diagrammen visar närvaro i plenisalen och vilka teman personen engagerat sig i. Därutöver visas omröstningar i sakfrågor och vilka anförande som har hållits, såväl för sin egen räkning som för lagtingsgruppens.

Närvaro i plenum

Anföranden per ämne

Senast avlagda röster

Visa alla omröstningar 

Senast publicerade anföranden